Agroturistická mapa Jihočeského kraje
Zobrazit mapu

Statek paní Lucie

Statek paní Lucie nabízí celoroční rekreační ubytování v jižních Čechách formou pronájmu apartmánů bez služeb i penzionu s plnou penzí.

Vítáme individuální hosty i skupiny. Firmám, spolkům a organizacím poskytujeme služby školicího střediska.

Pobyt může být doplněn zážitkovými aktivitami vycházejícími z prostředí jihočeského venkova a zdravého životního stylu.    

Ideální místo pro dovolenou, víkendový relax, narozeninové oslavy i svatební veselky. Vynikající domácí kuchyně.

--------------------

Ocenění v anketě serveru Dopenzionu.cz:
Penzion roku 2017 - 1.místo v Jihočeském kraji
Penzion roku 2017 - TOP10

Ocenění Sdružení českých spotřebitelů:
Spokojený zákazník Jihočeského kraje 2017-2019

--------------------

Ubytovací kapacita je 26 hostů v deseti jedno až čtyřlůžkových pokojích s vlastní koupelnou. 

Pokoj č. 10 lze doplnit jednou přistýlkou. Ve společenské místnosti je připraveno dalších 8 pohodlných rozkládacích futonových lůžek pro krátkodobé přespání nebo ke společnému uložení starších dětí. V případě velkých akcí možnost stanování v zahradě statku.

K dispozici je dále kuchyně se zázemím, jídelna, společenská místnost, venkovní posezení, vinný sklípek, dvůr, stodola, sad a nepřeberné množství zahradních i společenských her.

Parkování je možné na asfaltovém parkovišti přímo před statkem.

Kola ukládáme ve kryté uzamčené stodole, která je součástí statku. V případě delších výjezdů auty s koly na nosičích je možné ve stodole parkovat i auta s koly na střeše, kapacita je až 10 vozidel.

Přehled pokojů (možnost přidání cestovní dětské postýlky):
pokoj č.1 - jednolůžkový (0)
pokoj č.2 - dvoulůžkový (1)
pokoj č.3 - třílůžkový (1)
pokoj č.4 - čtyřlůžkový (2 a více)
pokoj č.5 - čtyřlůžkový (2 a více)
pokoj č.6 - dvoulůžkový (1)
pokoj č.7 - dvoulůžkový (1)
pokoj č.8 - dvoulůžkový (1)
pokoj č.9 - dvoulůžkový (0)
pokoj č.10 - čtyřlůžkový apartmán s jednou přistýlkou, dvoupatrový, s vlastní kuchyňkou (2 a více)
společenská místnost - 8 rozkládacích futonových lůžek (dřevěný rošt, matrace)

Mezi naše pravidelné klienty patří Modrá pyramida, Akademie Křídla andělská, Moderní košíkářství, Zpátky k bylinám, Taichi Asociace ČR, Vlaďka Naušová s jogíny, Gladiátoři z Kralup, Jihočeská sklopka, CK Duhový koník a celá řada cyklistických skupin, spřátelených rodinek i zcela individuálních cestovatelů.

Dále pořádáme narozeninové oslavy a svatební veselky s bohatým rautovým občerstvením. Máme zkušenosti s akcemi od 20 do 120 hostů. Špičková výkonná audiotechnika i pro divočejší párty.

Polopenze na Statku paní Lucie:
- Bohatá teplá / studená snídaně - Na střídačku jeden den teplá (míchaná vajíčka, párečky, ...), druhý den studená (obložený talířek). Vždy navíc něco z výběru: domácí paštika, domácí sýr, marmelády, med apod. Jakýkoliv druh čaje / káva. Výborné pečivo z Vacova a Vlachova Březí.
- Domácí tříchodová večeře - Polévka, hlavní chod a překvapení Paní Lucie 

Plná penze obsahuje snídani, tříchodový oběd a lehčí dvouchodovou večeři.

Pokud máte šikovnou kamarádku / kamaráda (partnerku / partnera), která není aktivním účastníkem vašich turistických výletů a přitom by s vámi ráda strávila dovolenou, a je ochotná a šikovná uvařit pro skupinu, můžeme vám nabídnout i pobyt bez služeb s vaším vlastním "kuchařem". Kuchyně a kuchyňské zázemí statku je velmi dobře vybaveno. Případně se můžeme domluvit na vašem vlastním vaření v pracovních dnech a našem servisu o víkendech, aby si vaše kuchařinka také odpočinula.

Dále vám můžeme připravit "nápojový servis":
- Pivo - Doporučujeme vám polotmavý ležák Klostermann 13 ze Strakonic. Nabízíme 20l a 30l soudky, chlazení máme. Příznivci plzeňského u nás najdou lahvovou Pilsner Urquell 12, ochutnávači místních pivoarů výběr z lahvových strakonických Dudáků (11, 12, ...).
- Víno - Pokud by dámy raději víno, tak na vinném lístku máme pečlivě vybraná vína zahraniční, mnohé za ceny nejnižší nejen v Česku, ale i v Evropě (to mluvíme o velkoobchodech a e-shopech, ve srovnání s vinárnami a restauracemi naprosto bezkonkurenční). Pro gurmány pak řadu pozdního sběru od pana Trechy z Prušánek a pro opravdové znalce medailové poklady z archivu Paní Lucie.
- Nealko - 100% džusy (jahoda, hruška, višeň, pomeranč, ...), CocaCola, Kofola (originál, bylinková), nebo i obyčejná voda, která je na Statku paní Lucie v kojenecké kvalitě a opravdu lahodná.
Nápojový alko a nealko lístek je mnohem širší, v aktuální nabídce jej najdete v jídelně na statku.

Budete-li mít zájem o vlastní grilování, pak příspěvek na plyn, aluminiové tácky, plastové talířky, apod. je 20,- na osobu. Maso / zeleninu si můžete dovézt vlastní, nebo je pro vás připravíme dle vašeho přání. Velký úspěch například sklízejí vlastnoručně připravované a zdobené hamburgery podle receptu od Zdeňka Pohlreicha pro Paní Lucii.

Ve společenské místnosti najdete pro děti i dospělé knížky, hry, stavebnice, výběr CD a DVD, velkou televizi s CD/MP3/DVD přehrávačem, klávesy Casio, kytaru a další. Vytápění je příjemné podlahové doplněné norskými litinovými krbovými kamnami Jotul, které kromě tepla dodávají pohodovou atmosféru posezení u krbu.

V atraktivním okolí najdete například rozsáhlou zříceninu hradu Helfenburk s výběhem bílých jelínků, vyhlášenou nejlepší zmrzlinu Jihočeského kraje z pravého ovoce v Bavorově, filmové Hoštice ze Slunce seno, Žižkovu mohylu u Sudoměře, rekonstruované tvrze v Kestřanech, Strakonice s hradem a pivovarem, Volyňskou tvrz, procházkový Sudslavický okruh (výhledy, jeskyně, žebříky), minipivovar a zámek ve Vimperku, unikátní vodní mlýn v Hoslovicích (pohádka Tři bratři), krokodýlí zoo v Protivíně, pohádkovou kovárnu v Selibově a mnoho dalšího. V lese nad obcí se nachází poutní místo Dobrá Voda s léčivou vodou a hned za statkem známé střítežské zahradnictví rodiny Boškových, ve kterém se můžeme podívat i do neveřejných prostor a nakrmit poníky, oslíky, lamy a klokany (brzy možná i velblouda).

Co se týká koupání, tak deset minut autem (nebo zkratkou dvacet minut na kole) se nalézá vyhlášená volyňská plovárna. Jde o rekonstruovaný unikát jak vyšitý z Rozmarného léta, národní kulturní památka. Klid, spousta prostoru, stín pod stromy, čistá voda. Kdo tam jednou zavítal, jezdil tam pak každý den, někteří dokonce nadvakrát dopoledne i odpoledne (s menšími dětmi), nebo navečer na protáhnutí se a osvěžení po cyklotůře. Kromě dokonalé atmosféry a čistoty vás přitáhnou i ceny - vstupné je na celý den 10,- Kč pro dospělého a 5,- Kč pro děti. Z občerstvení vám nabídnou točené pivo / limo, bramboráky, párek v rohlíku za 15 a podobně. Hlavně z tohoto důvodu jsme bazén na statku nerealizovali a ani se nechystáme, volyňská plovárna nabízí mnohem více, než bychom dokázali nějakým plasťákem.

V okolí je pak možno navštívit i nově opravená klasická koupaliště se skluzavkami a tobogány, nebo naopak rybníky a jezírka. Některá jsme my či naši hosté již vyzkoušeli, můžeme pak doporučit podle cílů vašich toulek.

Pokud byste si rádi pobyt na statku zpestřili míčovými hrami, tak velký zatravněný dvůr je vhodný na jednodušší hry či badminton. Před statkem je standardní asfaltové hřiště, kde lze natáhnout síť (volejbal, nohejbal, malý fotbal). Cca dva tři kilometry od statku, v Litochovicích (Střítež je součástí Litochovic), je obecní hřiště (velký kurt) s umělým povrchem, sítí a vysokým oplocením. Se starostkou máme dohodnutu možnost bezplatného užívání pro všechny naše hosty. Tam už se dají pořádat i velké "mače". Tenisové rakety a míčky máme.

Kontakt

Střítež u Volyně č.p.10,

E-mail: karel.zelinka@centrum.cz
Telefon: +420 602 517 506
Web: www.panilucie.cz

Zavřít